Peticion Kryeministrit Rama

I nderuar z. Kryeministër:

Mos shkoni në Beograd. Shpëtoni veten tuaj dhe mbroni nderin e kombit, duke hequr dorë nga udhëtimi që keni paraparë për në Serbi. Njëherësh, ju bëjmë thirrje të shqyrtoni edhe marrëdhëniet diplomatike me shtetin serb.

Përçmimi, urrejtja dhe dhuna ndaj sportistëve e bashkatdhetarëve tanë paralajmërojnë se prijësi i një kombi të qytetëruar nuk është i mirëpritur në shtetin luftënxitës të Ballkanit. Fitorja që iu mohua dhunshëm djelmoshave tanë është përjetim tejet i freskët dhe mbyt çdo shpresë që ju mund të keni pasur për miqësi me kombin serb.

Shqiptarët dhe serbët mund të pajtohen vetëm atëherë kur kombi serb të pendohet sinqerisht për të gjitha ligësitë që i ka shkaktuar popullit tonë të pafajshëm. Për aq kohë sa shoqëria serbe nuk shpreh as keqardhjen më të vogël ndaj nesh, ne nuk mund t’i zëmë besë.

Udhëtimi juaj për në Serbi bëhet edhe më i pakuptimtë pas deklaratave armiqësore dhe plot urrejtje të kryetarit dhe ministrit të jashtëm serb. Presidenti Tomisllav Nikolliq, një fashist që në vitet 1990 bënte thirrje për dëbimin e shqiptarëve të Kosovës, fajësoi kombin tonë për dhunën në stadium dhe fyu shtetin shqiptar. Ish-shërbëtori i Millosheviqit, Ivicë Daçiqi, poshtëroi ambasadorin e shtetit tonë, duke i kërkuar atij përgjegjësi për flamurin shqiptar në stadium.

Beogradi prej kohësh thotë se fton bashkëpunimin e shqiptarëve, duke përmendur madje dhe shtetin shqiptar. Por Serbia ka dëshmuar vijimësisht se kërkon një bashkëpunëtor si Esad Pashë Toptani dhe një Shqipëri joevropiane – të tkurrur mes lumenjve Mat dhe Vjosë dhe pa shqiponjën e Skënderbeut në flamurin tonë.

Andaj, në emër të kombit shqiptar dhe sovranit të vërtetë të Shqipërisë, ju udhëzojmë të mos e vizitoni Beogradin dhe t’i rishikoni marrëdhëniet e shtetit tonë me Serbinë.

Çiltërsisht,

Nënshkruan peticionin mes 15 dhe 19 tetorit 2014:

[expand]
1. Getoar Mjeku, Amerikë
2. Hasim Isufaj, Amerikë
3. Ramiz Tafilaj, Amerikë
4. Ben Dida, Kosovë
5. yllka hamiti, prishtine
6. Roland Sylejmani, Kosovë
7. Uran Krasniqi, Kosovë
8. Njazi Hashani, USA
9. Fidane Hashani, Usa
10. Ardian Muçaj, Kosovë
11. pajtim balaj, podujeve, kosove
12. Dritan Iberdemaj, Kosovë
13. Festim Idrizi, Mitrovice
14. Gramos Sopi, Kosovë
15. Eljana Zenaj, Shqipëri
16. BEKIM ASLLANI, Kosovë
17. Lorenc K, Amerikë
18. Edon BaIdemaj, Plavë-Guci – Malesi e Madhe
19. Leart Hajrullahu, Presheve
20. Bleron Boshnjaku, Prishtine
21. rinor miftari, Kosovë
22. Qendrim Rrustemaj, Pejë
23. Florent Berisha, Kosove
24. Besim IBRAHIMI, Prishtine
25. edmond peci, Canada
26. Bruno Lanej, Shqipëri
27. Arianit Mustafa, Kosovë
28. Berat Elshani, Kosovë
29. Rilind Duraku, kosova
30. blerim miftari, kosova
31. Blerim Rrecaj, Kosovë
32. Kushtrim Halimi, Kosovë
33. morina morina, prishtine
34. vedat krajkova, Prishtinë
35. armend brestovci, kosova
36. Jetmir Mustafaj, Shqipëri
37. Rrezon Xhemaili, Kosovë
38. Agron Canolli, Kosovë
39. Edmond Blakaj, Evropë
40. bledi tafa, shqiperi
41. Astrit Restelia, Kosovë
42. agroni pllana, Vushtrri, Kosovë
43. Fatlum Emërllahu, Viti
44. lorik krasniqi, Luginë
45. ardian mejzini, Kosovë (Sharr)
46. Petrit Osmani, Kosovë
47. Rinor Rudhani, Kosovë
48. ramadan pllana, vushtrri
49. Kastriot Mehmeti, Ferizaj
50. arben mustafa, Kosovë
51. patriot mehmeti, Kosovë
52. Kujtim Bajrami, Kosovë
53. Afrim Shala, Gjermani
54. Fitim Jashari, Kosovë
55. Fatos Emini, Mitrovicë
56. Arber Mehmeti, Kosovë
57. Rexhep Rama, Fushe kosove
58. Isuf Bojaj, Kosovë
59. shefqet hyseni, Kosovë
60. kastriot mehmeti, Kosovë
61. Visar Kurtaj, Kosove
62. Mendim Kreativ, Kosovë
63. Blerim Rrecaj, Kosovë
64. Arian Avdiu, Kumanove
65. isuf byqmeti, Evropë
66. Mustafë Shehu, Kosovë
67. isak krasniqi, Amerikë
68. hamzi durmishi, Evropë
69. Agon Bickaj, Kosovë
70. ilir musahu, Luginë
71. Blerand Rudari, Germany, Kosova
72. Elbasa Arifi, Gjeneve
73. Albi Abazi, Kosovë
74. Lindita Shala, New York
75. Burhan Gashi, Kosovë
76. Adnan Emini, Kosovë
77. Selami Hyseni, Kosove
78. Faruk Saliu, SHBA
79. Gzim Arifi, Sweden
80. Ilirjan Troplini, Gjermani
81. Suad Ismaili, Maqedoni
82. Isa Mustafa, Prishtine
83. kaltrina sherifi, Kosovë
84. Rinor Ahmetaj, Prishtine
85. Nimet Jegeni, Usa
86. Albian Rexhepi, Prishtine
87. Genc Morina, KOSOVË (Prizren)
88. Edona Dobruna, Kosovë
89. Muhamed Zariqi, Kosovë
90. Arber Krasniqi, svicer
91. Zenel Maliqi, Kosovë
92. Arian Gjergjaj, Kosovë
93. Gezim Rexhepi, Kosovë
94. Besart Bajrami,
95. Flamur Kosova, Gjermani
96. Arben Salihu, France
97. besnik Makolli, Amerikë
98. kreshnik hoti, Prishtine
99. Agon Zogaj, New York
100. Muharrem Sekiraqa, Londer
101. Edon Buca, Kosove-Gjilan
102. Perparim Fetahaj, USA
103. Vehbi Qerkini, Vjenë
104. Adem Krasniqi, New york
105. Enis Ademi, Evropë
106. Drilon Xerxa, Gjakove
107. Sami Gashi, Amerikë
108. Albert Hoxha, Prishtine
109. armando shtiza, Detroit, USA
110. shkelzen emerllahu,
111. Adnan Halili, Kosovë
112. fatlum gashi, Kosovë
113. Fatmir Bardhosh Haziri, Tel Aviv, Israel
114. enes jakupi, Tjetër
115. Luan Zeku, Amerikë
116. Fitim Pagarusha, Kosovë
117. Fatmir badalli, Prizren
118. Premton Ibëdemaj, Kosovë
119. Shefqet Thaqi, USA
120. Gentrit Vitija, prishtine
121. artan kastrati, Kosovë
122. Isuf Murseli, Mitrovica
123. gezim kastrati, gjakove
124. Rilind Bytyqi, Montreal, Canada
125. Lulzim Hamiti, sweden
126. Ilmi Sinani, Rahovec
127. Asim Rexhepi, Austri
128. Premtim Maloku, Kosovë
129. Kemajl Bushi, Australi
130. Arber Hoxha, Kosovë
131. besnik selimi, gjilan
132. Flamur Fonda, Londer
133. Arber Kovaçi, Gjermani
134. Kushtrim Fetiu, Kanada
135. erleta hoti, Kosovë
136. Drilon Mehmeti,
137. Blerim Makolli, Danimark
138. anonim berjani, fushe kosov
139. Arian Shala, USA
140. Ngadhenjim Ukshini, New Jersey
141. Musa Dukaj, Mal i Zi
142. veton rexhepi, kumanova
143. shpat iseini, Maqedoni
144. sami merlaku, usa
145. shkëmb iseini, maqedoni
146. Besnik C, Ferizaj, Kosov
147. halime iseini, maqedoni
148. Besim Saljii, Suedi
149. nimet etemi, new york
150. qerim shala, Canada
151. arif Gjonbalaj, usa
152. Bernard Vitija, Prishtine
153. Avni Malsia, New York USA
154. Naser Sylejmani, Zürich
155. Flamur Hadja, USA
156. ermir baftijari, tetov
157. Riad Durguti, Kosovë
158. Hetem Shabani, Kosove
159. Arsim Rex, Kanada
160. Agron Berisha, Kosovë
161. Avni Ademo, Gjermani
162. Drilon Xheladini, Tetovë
163. fisnik Konjufca, kanada
164. Fitim Krasniqi, Kosovo
165. Bajram Reqica, Gjermani
166. Bekim Islami, Prishtinë
167. Zgjim Demiri, Amerikë
168. brahim xhema, Kosovë
169. mehmedali hyseni, italia
170. Agim Musliu, Zvicer
171. Valdrin Gashi, Kosovë
172. Art Maloku, Evropë
173. Sebaedin Ramadani, Gostivar
174. Muhamer jaha, Kosovë
175. naziff selmani, Maqedoni
176. Dardan Mavraj, Kosovë
177. Mentor Sallahu, Bern zvicerr
178. Gezim Ramazani, Kerqova
179. Fatos Ferizi, Vushtrri
180. artan krasniqi, vushtrri
181. Berat Bislimi, Maqedoni
182. Esmer Ismajli, Evropë
183. Bardhyl Bajrami, Svizer
184. Genc Bashota, Kosovë
185. ibrahim Daka, Kosovë
186. besi ibra, mitrovic
187. ilir rashiti, gjilan
188. Premton Xhafa, Kosovë
189. Besnik Uka, Kosovë
190. Fidan Mustafa, Kosovë
191. florent gashi, UK
192. Getuar Mehmeti, Kosovë
193. Sadik Azemi, Zvicer
194. Ahmet Murati, Kosovë
195. Hamez Brahimaj, Kosovë
196. agim hasani, Kosovë
197. rrahman hasani, Kosovë
198. Muradije Pllana, Austri
199. Agim Muhadri, Evropë
200. Sami Maksuti, Kosovë
201. Shaban Shabani, Ferizaj, Kosove
202. Meriton Vatoci, Prishtinë
203. Berat Bejtullahu, Kosovë
204. blerim ahmeti, gjilan
205. shaip zeka, prishtine
206. Ardian Ahmetaj, New York
207. Avdulla Avdullahu, Schweiz
208. Xhevdet Krasniqi, Prishtine
209. Fatmir Uka, Evropë
210. flamur aliu, Kosovë
211. jeton gashi, prishtin
212. Valon Tolaj, Deqan
213. Neron Dedi, Kosovë
214. Qerim Dalipi, Evropë
215. Kastriot Veliu, Kosovë
216. Ard Uka, Kosovë
217. Naim Bujupi, Istog
218. Tajar Syla, Norvegji
219. edita bajrami, prishtine
220. Kushtrim Tafilaj, Australi
221. Artan Raqa, Mitrovice
222. MUHAMET HOTI, Kosovë
223. Imer Gashi, Gjermani
224. visar beqiri, Kosovë
225. Jakup Zeqiri, Londer
226. Rinor Quni, Kosovë
227. Artan Kastrati, Prishtine
228. Burim Avdyli, Gjilan
229. adrian Gasi, Kosovë
230. petrit kastrati, Kosovë
231. Alban Thaqi, Kosovë
232. Ardian Jusufi, Kosovë
233. Sherifali Maliqi, Kosovë
234. Avni Beqiri, Obiliq
235. izja Jakupi, Kosovë
236. Enver Hoxhaj, Gjermani
237. Bekim Shala, Kosovë
238. Noli Spahiu, Prizren
239. Zamir Qeriqi, Kosovë
240. Altin Ukaj, Kosovë
241. albian thaqi, Amerikë
242. Rrahman Ceka, Kaçanik
243. Besnik Mustafa, Gjilan, Kosove
244. Burim Avdyli, Gjilan
245. Lirim osmani, zhūrich
246. sheide Jakupi, Kosovë
247. Sitki Bytyqi, Gjermani
248. Zenel Latifi, Austri
249. Gani Ukshinaj, Zvicer
250. Blerim Islami, Kosovë
251. Bekim Gashi, Kosovë
252. Fatlum Lutfiu, Gjilan
253. Shpat Selmanaj, Kosove
254. Murat Jakupi, Maqedoni
255. Ali Bezera, Suedi
256. Sylë Maksutaj, Burim ish Istog
257. Amir Ismajli, Kosovë
258. Drini Hoxha, Tjetër
259. Bekim Gërxhaliu, Belgjikë
260. berat krasniqi,

Kosovë
261. Shkelqim Krasniqi, Kosovë
262. Nexhmedin Mustafa, Kosovë
263. astrit shala, Kosovë
264. Besim Alidemi, Kosovë
265. Avni Ademi, Kosovë
266. Njazi Hajdari, Ferizaj
267. ferki raqi, Kosovë
268. Hasan Sherifi, Gjilan
269. ALBIAN KABASHI, Kosovë
270. BESIM BATUSHA, Kosovë
271. SHABAN HASHANI, Kosovë
272. Agim Hasani, Ferizaj
273. Zgjim Ademi, Prishtine
274. hysen ramabaja, Kosovë
275. Albian Kabashi, Kosovë
276. esat jusufi, Kosovë
277. Muhamed Çuni, Kosovë
278. Beqir Ismajli, Ferizaj
279. Flamur Hoxha, Suharekè
280. Suzana Jahja, Kosovë
281. ZIJADIN ADEMAJ, gjermai
282. Fatos Deda, Kosovë
283. Fitnete Ramiqi, Kosovë
284. Xhon Leka, Shqiperi
285. Kushtrim Visoka, Albania
286. Halit Salihu, Kosovë
287. ahmet breznica, mulhouse
288. Endrit Berani, Kosovë
289. Laurat Krasniqi, Dragash
290. Nexhmedin Xhuraj, Pejë
291. dragobie oseku, suedi
292. mehmet mehmeti, Prishtine
293. Adrijan Neziraj, Kosovë
294. lejla veliu, Kosovë
295. Ajet MEHMETI, Kosovë
296. Blerina Nazifi, Ferizaj
297. mitrush kuteli, Kosovë
298. FATLUM KADRIU, Presheve
299. driton driton, Kline
300. Zekiria Krivenjeva, Kosovë
301. Agron Mexhuani, Kosovë
302. Faik Zogaj, Kosovë
303. gezim spahiu, Prishtine
304. Labinot Mecini, Kosovë
305. Rustem Miftari, suedi
306. Betim Mataj, Kosovë
307. bujar dullovi, Kosovë
308. bashkim xhigoli, Kosovë
309. Driton Raci, Kline
310. Genc Haxhiu, Kosovë
311. SHKELQIM PAPRANIKU, Amerikë
312. Rina Gurgule, prizren
313. Arafat Basha, Kamenice Kosove
314. Ergin Hajredini, Prishtine
315. Milazim Shabani, Luginë
316. Muharrem Shefkiu, Kosovë
317. Besnik Sadiku, Kosovë
318. Meti Jusaj, Basel CH
319. bedri beqiri, bremen
320. ARBEN KRASNIQI, Kosovë
321. Bujar Burrniku, Kosovë
322. Kujtim Zebica, Kosovë
323. blerim kuqani, Kosovë
324. eqerem morina, prizren
325. Valdet Shala, Kosovë
326. Hysen Restelica, Kosovë
327. Ahmet Demiri, Prishtine
328. burim berisha, Kosovë
329. agron elshani, Kosovë
330. Korab Susuri, Prizren
331. Vildane Ukaj, Tirane
332. Idriz Jakupi, Danimark
333. albana dervishi, prishtine
334. Ardian Ukaj, Tirane
335. hajriz loshi, Skenderaj
336. Bunjamin Hysaj, Ferizaj
337. Ali Hertica, Kosovë
338. Lah Lahu, Prishtine
339. Valon Biba, Pejë, Kosovë
340. valon mehmedi, presheve
341. Lorina Gashi, Prishtine
342. Leotrim Haliti, Prishtine
343. Naim Matoshi, Prishtine
344. Isak Sinani, Maqedoni
345. xhon xhoni, kosova
346. Milot Shala, Prishtinë, Kosovë
347. Arbnor Syla, Kosovë
348. Sylejman Mehanja, Finland
349. shpresa kryeziu, Kosovë
350. RAME BISLIMI, SHTIME-KOSOVE
351. Arsim Vranovci, Kosovë
352. viola sejdiu, Kosovë
353. Mirëvjena Merovci, Kosovë
354. Rinor Mehmeti, Kosovë
355. mustafa behluli, ferizaj
356. Flamur Ademi,
357. Fatos Maxhuni, Prishtinë
358. Ali Kryeziu, Kosovë
359. Fanol Hodolli, Kosovë
360. Bajram Bojku, Kosovë
361. Ilmi Ismajli, Prishtine
362. Adnan haziri, gjilan
363. leutrim krasniqi, Kosovë
364. Blerim Musmurati, Kosovë
365. Emine Ahmeti, Kosovë
366. adem dauti, Kosovë
367. Arben Zenuni, Maqedoni
368. Valdrin Beluli, Kosovë
369. nebih fazliu, Kosovë
370. Granit Emini, Kosovë
371. Vaxhid Rexhepi, Gjermani
372. Kreshnik Pajaziti, Ferizaj
373. Kastriot Aliu, Ferizaj-Kosovë
374. Blerim Haliti, Kosovë
375. Bardhyl Beqrama, Gjermani
376. Shkodran mustafa, kosovë
377. Avdullah Jasiqi, Prishtine
378. Ronik Bekteshi, Kosovë
379. Shefqet Morina, Kosovë
380. Besart Gashi, Prishtine
381. valon bytyqi, Kosovë
382. petrit lleshi, gjakove
383. Esad Veliu, Kosovë
384. Sabri Sfishta, Kosovë
385. genci sefa, Shqipëri
386. shatra patra, gjka
387. Njazi Shatri, Evropë
388. Afrim Tahiri, Gjermani
389. halit haliti, Kosovë
390. Naim Mehmeti, Kosovë
391. Valon Rashiti, Gjilan
392. Sunaj Bytyqi, Kosovë
393. Fitim Halili, Kosovë
394. Naim Syla, Evropë
395. Fatlum Xhaçkaj, Kosovë
396. Tina Rrahmani, Kosovë
397. Safete klaiqi, gjilan
398. Blendi Mehmeti, Prishtinë
399. Granit Kermeni, Kosovë
400. Daut HETEMI, Germany
401. Kadri Salihu, Holand
402. petrit zogu, prizren
403. Sebahate Jonuzi, Prishtine
404. Jaha Zeneli, Kosovë
405. Gazmend Haxhiu, Gjermani
406. Neki Thaqi, Xerxe
407. Luart Dragusha, Kosovë
408. Alida Shatri Maraj, Kosovë
409. Arben Gashi, Prishtine
410. agon pllana, france
411. Labinot Loku, Ferizaj, Kosove
412. zane hoxha, Kosovë
413. arif gashi, gjermania
414. Rrustem Haradinaj, Kosovë
415. Benjamin Brahimi, Norvegji
416. Pleurat Pula, Kosovë
417. Agim Avdija, suedi
418. ibrahim fazliu, Kosovë
419. Gezim Merovci, Suedi
420. Eragim Goci, kruje
421. pllummix gubetini, Shqipëri
422. Driton Sylqa, Kosovë
423. valmir azemi, Kosovë
424. Learta Hollaj, Mal i Zi
425. Haki Spahiu, Kosovë
426. Semir Bajrami, Gostivar
427. Arsim Dreshaj, Prishtinë
428. Rrustemharadinaj Haradinaj, Kosovë
429. Mehedin Beluli, Kosovë
430. sami zenuni, suedi
431. Arben Plakaj, Sverige
432. Flaka Haziri, Gjilan
433. Naser Jusufi, Evropë
434. Murtez Syla, Gjermani
435. Arben Lala, Prishtine
436. Festim Tuli, Albania
437. Zaim Kadiri, Kosovë
438. flokart kabashi, kosov
439. Samir Fejziu, Kosovë
440. Shukri Selmani, Rosenheim
441. Hajriz Beqiri, Kosovë
442. urim rushiti, kosove
443. Xhevdet Ademaj, Kosovë
444. Mimoza Nezaj, Prizren
445. Faredin Idrrizi, Belgiike
446. Adriana Gurgule, Prishtine
447. Kadrush Haxhiu, Londer
448. Hava Morina, Kosovë
449. Kushi Dula, Gjakove
450. Valon Majanci, Prishtinë
451. Demokrat Zhubi, Kosovë
452. Besim Miftari, Zürich
453. Albion Krasniqi, Prizren
454. Kushtrim Gashi, Prishtine
455. Driton Mekuli, Kosovë
456. Arber Limani, Prishtinë
457. Driton Gashi, Kosovë
458. Argurian Spahiu, Zvicër
459. Besnik Rama, Prishtine-Kosova
460. Asllan Statovci, Kosovë
461. bekim voca, mitrovicë
462. Fetah bejiq, Kosovë
463. Leutrim Ajeti, Kosovë
464. arta januzi, Kosovë
465. Ferid Shaqiri, Kosovë
466. Mirush Gjocaj, Prishtine
467. Rinor Zyrapi, Suharekë
468. Gent Gojani, Prishtine
469. Dren Ismajli, Prishtinë
470. Abdullah Aliu, Kosovë
471. Edona Deva, Kosovë
472. Veton Ahmetaj, Kosovë
473. Gzim Ademi, Kosovë
474. Selami Jusufi, Presheve
475. Albert Canaj, Shqipëri
476. Haris stagova, ferizaj
477. SABEDIN BELA, Evropë
478. Florim Bajra, Zvicerr
479. Shqiprim Sylejmani, Ferizaj
480. jahir uka, kosovo
481. albert Aliu, Prishtin
482. Veton Llukaj, Francë
483. Osman Çerreti, Kosovë
484. arsim beka, prishtine
485. Ali Qerkini, Austri
486. Xhevat Mirtezani, Kumanova
487. bujar mulaku, Evropë
488. Muhamet Xhemajli, Kosovë
489. Ardian Berisha, Kosovë
490. Ermir Sadrija,
491. valon kalludra, Kosovë
492. liridon azemi, Kosovë
493. muhamet qufaj, deqan
494. Besim Kurteshi, Kosovë
495. Ajrina Gasho, Kosovë
496. Enes Kaqiu, Norvegji
497. Muhamet Mjaku, Kacanik
498. Avdi Rama, Zvicer
499. faton ibishi, Evropë
500. marigone gashi, Kosove
501. Jaser Latifi, Kosova
502. Fatime Hajdari, Prishtine!
503. korab pallaska, Kosovë
504. Fadil Ismaili, Zürich
505. Faruk Lala, Londer
506. Berat Gashi, Prishtine
507. Berat Berisha, Kosovë
508. Adhurim Hoxha, kosovo
509. Labinot Begu, Mitrovicë
510. Ariana Hasani, Kosove
511. Mentor Dervodeli, Gjilan
512. Arbresha Ahmeti, Kosov
513. Fatlum Sylejmani, Gjermani
514. Valon Rrustaj, Prishtine
515. Endrinë Hoxha, Kosovë
516. Shefqet Sekiraqa, Kosovë
517. Arian Arifi, Gjilan
518. buli ferizi, Kosovë
519. FLorent haxhijaha, kosova
520. Gani Kolshi, Nederland
521. Gongje Beka, Gjakove
522. Arber Blakqori, Kosovë
523. Burim Syla,
524. Islam Huruglica, Cyrih
525. besim misini, remnik
526. Sadije Derguti, Kosovë
527. Donat Lushaku, Prishtine
528. enis halimi, viti
529. skender jakupi, zvicer
530. Petrit Mustafa, Mitrovice
531. FLORIN NUE, Kosovë
532. emrush shaqiri, Gjenev
533. alban llausha, Kosovë
534. Gent Shabani, Kosovë
535. avni shala, prishtine
536. Alban Maliqi, Zurich
537. Përparim Kelmendi, Klinë
538. Eroll Berisha, Kosovë
539. Visar Hoxha, Prishtine
540. agron hasanaj, kline
541. Menduh Asllani, Tetovë
542. Alberta Maliqi, Zurich
543. Gentian Berbati, Prishtinë
544. Fidan Gjekaj, New York
545. Lindita Matoshi, Kosovë
546. Paolo Bici, Shqipëri
547. Esat Emini, Evropë
548. duresa bytyqi, Kosovë
549. ferki raqi, Kosovë
550. Abdullah robelli, Genève
551. Besfort Morina, Albania
552. blerim demaj, peje
553. selvinaze murati, suedi
554. Lulzim syla, gjilan
555. Enis Limani, Prishtine
556. Nebih Salihu, Suisse
557. Astrit Uruqi, Gjilan
558. Blerta Pllana, Mitrovicë
559. Shpetim Mehmeti, Gjermani
560. Fatmir Ademi, Austri
561. Mentor Ahmeti, Kosove
562. Gazmend Fazliu, Ferizaj
563. Agon Mati, Kosovë
564. Shaban Lecaj, Kosovë
565. Benjamin Jashari, Austri
566. burim sopa, Prizren
567. Rexhep Rrusta, prushtine
568. Shaqir Kicaj, Albania
569. Fatbardh Ajvazi, Prishtine
570. labinot lajqi, Evropë
571. adnan kuka, italy
572. Blerim Dugolli, Nekoc
573. Arbnor Morina, Rahovec
574. bujar hajdari, Kosovë
575. Besim krasniqi, Amerikë
576. Avni Foniqi, Kosov
577. Fanol Ahmetaj, Prishtinë
578. Deme Mehmetaj, Franc
579. kaltrina reshiti, Kosovë
580. Arton Ibishi, Londer
581. gazmend shabani, Gjilan
582. lorik merxha, Kosovë
583. amir ibraimi, TETOVË
584. Hamdi

Osmanaj, Norvegji
585. getoar fazliu, Kosovë
586. vessl mukllaj, Kosovë
587. Bujar Kelmendi, Prizren
588. Kaltrina Zeka, Kosovë
589. ardian gashi, Kosovë
590. Fidan Tora, Kosovë
591. Azllan Balaj, prishtin
592. sabedin miftari, Kosovë
593. arita suhodolli, Kosovë
594. Alban Susuri, Kosovë
595. Fatlume Gjigolli Bujupaj, Prishtine
596. Rinor Kelmendi, Prishtinë
597. Vjosa Sylejmani, Smir
598. Vjosa Husaj, Kosovë
599. Besa Cakaj, Kosovë
600. BETIM zuzaku, kosove
601. salih hashani, obiliq
602. valon murtezi, Gjilan
603. Bajram Gashi, Kosovë
604. Mevlide Hyseni, Ferizaj
605. Erza Prekazi, Kosove
606. Genc Abdyli, Kosovë
607. Egzona Tahiri, Mitrovice, Kosove
608. Gentian Osmani, Kosovë
609. kushtrim mema, Kosovë
610. edrin ademi, Mitrovice
611. Artan Minci, Kosovë
612. Aziz Desku, Kosovë
613. Nysret Mala, Peje
614. veton konushevci, Kosovë
615. Samir Imeri, Kosovë
616. Sejdi Bellanica, Prizren
617. genta behluli, ferizaj
618. Shqiprim Hashani, Kosovë
619. Hajrush Hyseni, Lausanne
620. arbias blyta, kosovë
621. Shaban Syla, Banullë.
622. blerim krasniqi, Evropë
623. Deme Kabashi, Evropë
624. Ardit Jusufi, Prishtine
625. Erand Kunoviku, Kosovë
626. Luan Bekteshi, Kosovë
627. eddi rexha, Kosovë
628. Amarildo Ndreka, Shqipëri
629. Veton Beqiri, Kosovë
630. cerciz dahsyla, Kosovë
631. Blerta Hasani, Kosovë
632. Fitim Sadiku, Kosovë
633. Burim Plakolli, Kosovë
634. Vigjilencë Islami, Kosovë
635. Labinota Kondirolli, Kosovë
636. Besnik Bajrami, Mitrovice
637. Nazmi Shatri, Ch
638. Januz Shatri, Kosovë
639. Elnor Gashi, Kosovë
640. Sami mustafa, kosov
641. Genc Hundozi, Prishtinê
642. Arian Oboku, Diber
643. Qendrim Gallapeni, suharek
644. Kezo Jakupi, Kosovë
645. vjollca gashi, Kosovë
646. Arbër Halili, Evropë
647. Yllka Shyti, Mitrovicë
648. Sinan Asllani, Gjermani
649. Albulene Zeqiraj, Kosovë
650. Arbër Gjigolli, Prishtinë
651. Orhidea Maliqi, Prishtinë, Kosovë
652. Albi Zeqiri, Mitrovice
653. Gezim Voca, Albania
654. Olsian Daja, Elbasan
655. bashkim krasniqi, kosove
656. petrit hasanaj, Kosovë
657. Gent Konjuhi, Kosovë
658. skender musa, Kosovë
659. drita laura huseni, peje
660. Dokleat Veseli, Kosovë
661. Xhevahire Reka, Kosovë

[/expand]

(Nënshkrimet u mblodhën në sajtin qeshqip.net, tashmë të inkorporuar te Plisi.org.)

Nga Getoar Mjeku

Njeri i lirë dhe avo­kat prej Prish­tine të Dar­da­nisë. Shkrun për shqip­tarët, gju­hën, histo­rinë, e poli­ti­kën. Lexon çkamos. Ndih­mon me mirë­mbajtë saj­tin për shqip­tari, Plisi.org.